Film
0

Sekrety Morza

„Sekrety Morza” to wzruszająca opowieść w bardzo oryginalnej wersji. Prostota przekazu i zupełnie inna grafika sprawia, że ta bajka jest jedną z najbardziej oryginalnych produkcji dla dzieci od lat.

Ta bajka to nie kolejna komputerowa animacja pełna ostrych kolorów i ciągłej akcji, „Sekrety Morza” to film przedstawiony w dwuwymiarowym obrazi, a więc „na płasko”, a mimo to może śmiało konkurować z najnowszymi produkcjami. Główną postacią jest tu dziewczynka Siersza, która nie mówi. Wychowuje się z bratem Benem i ojcem. Mamy niestety już nie ma. Wszyscy żyją „na odludziu”, w morskiej latarni przy morzu. Babcia postanawia wziąć dzieci do siebie, jednak maluchy szybko buntują się. Ich wyprawa kończy się wizytą w świecie pełnym magii i tajemnic. Dzieci odkrywają tajemnice o swojej nieżyjącej już mamie i zaczynają rozumieć i czuć swoją bratersko – siostrzaną miłość.

Jest to piękna opowieść, na którą warto wybrać się całą rodziną.

0

Minionki Rozrabiają

minionki rozrabiajaMinionki Rozrabiają” („Despicable Me 2”) to niesamowicie śmieszna komedia o małych, żółtych stworkach. Minionki mieliśmy już okazję poznać w animacji „Jak ukraść Księżyc”. A film o nich jest kontynuacją filmu, w którym pojawiły się po raz pierwszy.

Umieszczenie Minionków na pierwszym planie i kinowych plakatach było strzałem w dziesiątkę, ponieważ okazało się, że te sympatyczne potworki przyciągają rzesze fanów. Ponownie spotykamy się tutaj z Gru, ale nie jest on już złym przestępcą. Mieszka sobie w domku z rodziną i produkuje dżemy i żelki. Jak słodko, prawda? Minionki pomagają mu jak potrafią, również w zjadaniu słodkości. Wtedy pojawia się czarny charakter, który odwraca bieg zdarzeń. Za pomocą eliksiru zmienia Minionki w fioletowe stwory, które zaczynają zachowywać się jak szarańcza. Zjadają wszystko na swojej drodze. Gru staje na wysokości zadania i postara się ocalić swoich przyjaciół. Czy znajdzie na to sposób?

Koniecznie zobaczcie tę walkę dobra ze złem. Która ze stron wygra? Zaskoczyć Was może również muzyka, którą świetnie znacie…

0

Czarownica

czarownica„Czarownica” (”Maleficent”) to przypomnienie historii o „Śpiącej Królewnie”. Większą uwagę skupiamy tutaj jednak na postaci samej Czarownicy (w tej roli Angelina Jolie). Poznajemy jej losy od czasu gdy była małą dziewczynką, aż po jej mroczne, dorosłe życie.

Czarownica była kiedyś dziewczynką o bardzo dobrym sercu. Ktoś jednak bardzo ją skrzywdził, a ona przysięgła zemstę. Poznanie historii sprawia, że jej złość do świata i samego króla staje się uzasadniona. Okazuje się, że widz zaczyna jej współczuć, a w rezultacie zaczyna ją lubić. W głębi duszy nadal jest dobrą postacią, lecz zranioną. Rzuca klątwę na małą Aurorę, córkę wrogiego królestwa, jednak nie chce jej skrzywdzić i sama dogląda czy jest bezpieczna. Dobranie postaci Angeliny Jolie to tego filmu wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Piękna, ale zarazem demoniczna. Efekty specjalne również robią wrażenie.

Aby ocenić film, należy samemu wybrać się do kina lub nabyć wersję DVD. Warto poznać prawdziwą historię Czarownicy i porównać ją z bajką, którą znamy. Może teraz inaczej spojrzymy na złą wiedźmę. Poniżej zwiastun: