W głowie się nie mieści

„W głowie się nie mieści” to nietypowy film o działaniu naszego organizmu, a dokładniej mówiąc o naszych emocjach. Mamy możliwość poznać je osobiście i przekonać się jaką walkę toczą w naszym ciele Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odraza.

Bohaterką filmu jest nastoletnia Riley, która, jak każdy z nas, jest targana emocjami. W trakcie filmu, zaglądamy do wnętrza dziewczynki i możemy poznać i zobaczyć te emocje. Radość to szalona, zawsze szczęśliwa postać, która dostarcza energię i optymizm małej Riley. Smutek to postać o niebieskiej skórze, która nosi okulary i wygląda jak tysiąc nieszczęść. Gniew to prawdziwy wulkan energii, złości i nerwów. Strach wygląda jak pracownik, który niedojada, bo cały czas ma stany lękowe i boi się wszystkiego. Odraza to zielony stworek. Dziewczynka przeprowadza się wraz z rodzicami do innego miasta i od tej pory Radość nie jest już najważniejszą emocją w jej ciele. Do głosu dochodzą te złe emocje i to one biorą górę.

Film ten jest niezwykłą wyprawą w głąb ludzkiego ciała, umysłu i zmysłów. Zwiastun na pewno zachęci Was do przeżycia tej przygody: